2. |
  3. 12 °C
  4. |

Hengereltek az Öregfiúk

Első őszi mérkőzését játszotta a Lakiteleki Öregfiúk csapata a 2014/2015-ös szezonban. Az ellenfelük a ballószögi szeniorok voltak akikkel már évek óta ki-ki mérkőzést játszanak mivel mind a két csapat azonos erőt képvisel.

A hagyomány szerint a mérkőzés egy közös csapat kép készítésével kezdődött, majd ezt az egykori öregfiúk kapus és a Lakiteleki Torna Egylet volt elnöke Terjéki Ferenc amolyan startpisztoly jellegű sípszava követte és már kezdődött is a játék. A csapatok felváltva egymásnak adták át a játékterületet és a támadások lehetőségét. A kiegyensúlyozott játék csendjét Kökény Szabolcs ballábas gólja törte meg, amit a csatár 16 méterről okosan az alsó sarokba rúgott 1:0. A játék képe ezután sem változott sokat de érezhető volt a ballószögi nyomás. Már az első félidő hosszabbításában jártak a csapatok amikor egy vendég beadás a szélről Szabó Ervin fején megcsúszott a védők nem tudtak tisztázni a labda a második hullámban érkező ballószögi játékos elé került aki nagy erővel a kapuba bombázott 1:1. A második félidőben a lakitelekiek támadtak többet sorra alakították ki a helyzeteket, több a kapu fölé durrantott lövés után jött id. Tóth Sándor aki az elé lecsorgó labdát belsővel a kapuba passzolta 2:1. A vendégek ezután mindent megtettek az egyenlítés érdekében de a hazaiak kapusa Czakó Zoltán lehúzta a redőnyt. A poén most is a végére maradt a hajrában Kökény Szabolcs 25 méterről csőrrel újból büntetett így kialakította a 3:1-es lakiteleki győzelmet.

A mérkőzést ahogy szokott az lenni idegenben vagy itthon egy jó ízű vacsora követte.

Az öregfiúk következő mérkőzése október 4.-én szombaton lesz Tiszaalpár ellen 16 órakor.