2. |
  3. 11 °C
  4. |

Fiúk között egy lány rúgta a legtöbb gólt

Öt csapat részvételével labdarúgó tornát rendeztek U-13-as korosztály részére a tiszaalpári általános iskola tormatermében. A fiatalok jó mérkőzéseket vívtak egymással és néhány játékos már megmutatta tehetségét. Rajtuk múlik, hogy lesz-e belőlük nagy focista.

Tiszaalpárt két csapat is képviselte, rajtuk kívül a Kiskunfélegyházi HTK, Jászszentlászló és Kunszállás csapata vett részt a tornán. Kecskeméti és hetényegyházi fiatalokat is hívtak, de ők nem tudtak elmenni. Izgalmas találkozókon, csak az utolsó mérkőzésen dőlt el a végeredmény. Eredmények: Tiszaalpár A-KHTK 1-5, Jászszentlászló-Kunszállás 2-0, Tiszaalpár A-Tiszaalpár B 4-1, KHTK-Kunszállás2-0, Tiszaalpár A-Jászszentlászló 1-1, Kunszállás-Tiszaalpár B9-2, Tiszaalpár A-KHTK 3-4, Tiszaalpár B-Jászszentlászló0-4, Tiszaalpár A-Kunszállás 5-1, Jászszentlászló-KHTK 5-1.

A első helyet Jászszentlászló szerezte meg, második helyen végzett a KHTK, a harmadik lett Tiszaalpár A, negyedik, Kunszállás, ötödik pedig Tiszaalpár B csapata. A gólkirályi címet az egyetlen lány, a Tiszaalpár A csapatában játszó Novák Gabriella szerezte meg, aki tíz gólt rúgott. Legjobb kapusnak járó díjat: Barna Pap Adrián (KHTK) kapta, a legjobb játékos pedig Barcsik Máté (Jászszentlászló) lett.

A tiszaalpári A csapat játékosai: Novák Gabriella, Szikora Szilveszter, Haticza Máté, Kasza Dávid, Dorsch György, Birkás Levente, Czingel Ferenc, Novák Zoltán, Szabó Krisztián.

A tiszaalpári B csapat játékosai: Kovács István, Baranyi János, Kósa Norbert, Győri Balázs, Forgó Péter, Péter Viktor.