2. |
  3. 12 °C
  4. |

Minden helyi versenyző szerzett érmet

Eötvös Kupa néven birkózó versenyt rendeztek Lakiteleken az általános iskola tornatermében. A viadal nemzetközi volt, mert a Vajdaságból, pontosabban Zentáról is érkeztek sportolók.

Kilenc egyesület negyvennégy sportolója képviseltette magát a versenyen. Egy szőnyegen zajlottak a küzdelmek, míg a másikon lehetett melegíteni. Akadtak olyan súlycsoportok, ahol a fiúk mellett lányok is voltak, így velük is meg kellett küzdeni a győzelemért. Nem egy esetben a lányok bizonyultak jobbnak. A lakitelekiek nyolc versenyzőt indítottak, valamennyien szereztek érmet. Balla Atilla tanítványai közül gyermek kategóriában 26 kg-os súlycsoportban első helyen végzett Salánki András, harmadik lett Raisz Albert. Diák II-es korcsoportban, 38 kg-ban Bodri Bence első, Somodi Armand második lett. +46 kg-ban Kovács Zoltán ezüstérmet vehetett át. Diák I-es korcsoportban, 58 kg-ban első helyen végzett Gödény Imre, 69 kg-ban pedig Bori Milán bizonyult a legjobbnak. Serdülő korcsoportban, 69 kg-ban Matúz László bronzérmet szerzett.