2. |
  3. 13 °C
  4. |

Rangadót nyert a Tiszakécske a Kecskemét ellen

Igazi rangadót játszott egymással a Kecskeméti LC és a Tiszakécske a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A mérkőzés végén helyet cserélt egymással a tabellán a két csapat.

Régen voltak kint olyan sokan labdarúgó mérkőzésen a Széktó Stadionban, mint most a Kecskeméti LC-Duna Aszfalt Tiszakécske VSE találkozón. Pedig nem is NB I-es mérkőzést játszottak „csak” megyei I. osztályú találkozót. Már az elején jól látszott, hogy a két csapat felkészült egymásból. Kialakultak a párok és nagy küzdelem folyt a pályán. Az első félidőben a hazaiak sokkal jobban játszottak, többet birtokolták a labdát, helyzeteik is voltak, de a befejezéssel gondok voltak. A tiszakécskeiek jól védekeztek, bár egy-két alkalommal csak szerencse mentette meg kapujukat a góltól. A második játékrészben változott a játék képe. A vendégek magabiztosabbak lettek és a támadásaik is veszélyt jelentettek Váczi kapujára. Fél óra telt el a második játékrészből, amikor egy baloldali beadás után Juhászt üresen hagyták a kecskeméti védők, aki nem hibázott és a kapuba talált. 0-1. Ezt követően kicsit elszabadultak az indulatok. Keményebb lett a mérkőzés, a játékvezetőnek néhányszor sárga lappal kellett figyelmeztetni a játékosokat. Sőt Oláh a második sárga lap után a pirosat is megkapta. Ezután mindent egy lapra tett fel a Kecskemét és megpróbálták bevenni Belecan hálóját. A sérülések miatt a játékvezető négy percet hosszabbított, pedig a tiszakécskeiek már azt szerették volna, ha lefújja a mérkőzést. A hármas sípszó után örömmámorban törtek ki nem csak ők, de a kedvenceik is. Ezen a találkozón a tiszakécskeiek voltak a jobbak. A találkozó végén mind a két edző megerősítette, hogy ellenkező félidőt játszottak. A bajnokságból még nagyon sok van hátra, de ez a győzelem nagy lökést adhat a tiszakécskeieknek.

KLC–Tiszakécske 0–1 (0–0)

Kecskemét, Széktói Stadion, 2000 néző. Vezette: Antal (Bornemissza, Garai)

Kecskeméti LC: Váczi – Csizmadia (Sudár), NÉMEDI, Hajnal, Urbán, Farkas, PETRIC, Molnár (Hulicsár), Nádudvari, Toricska (Kitl), Salami. Játékos-edző: Némedi Norbert

Duna Aszfalt Tiszakécske VSE: BELECAN – Polyák, CSÁKI, MARKOVIC, Oláh, BARTUCZ, Szabó, István (Káli), JUHÁSZ, Székely (Holecz), Kalmár (Vladul). Edző: Nyilas Elek

Gól: Juhász. Piros lap: Oláh. Ifjúsági eredmény: 0–0