2. |
  3. 11 °C
  4. |

Vereség hazai pályán az Ivancsától

Hiába biztatták kedvenceiket a tiszakécskei szurkolók, nem sikerült győznie a csapatnak, így az első helyett a harmadik helyen állnak jelenleg a tabellán.

A 17. fordulóból elmaradt mérkőzést játszották le az NB III. Középső csoportjában. A Duna Aszfalt Tiszakécske VSE csapata az Ivancsát fogadta. Jól kezdődött a mérkőzés, mer már a 9. percben Markó Ádám révén megszerezték a vezetést a hazaiak 1–0. Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre. Egy teljesen felesleges szabálytalanság történt a tiszakécskei tizenhatoson belül, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Imrik értékesítette 1–1. Fél óra telt el a játékból, amikor szöglethez jutott az Iváncsa. A balról beadott labdát Aradi fejelte a kapuba 1–2. A félidő hátralévő idejében próbált a Tiszakécske egyenlíteni, de a vendégvédők minden alkalommal meg tudták állítani a támadásokat.

A második játékrészben nagy elánnal jöttek ki a pályára a hazaiak. Látszott rajtuk, hogy minden áron gólt szeretnének rúgni. Az iváncsaiak azonban jól védekeztek és kontratámadásokat vezettek. Igaz, ezek a támadások nem voltak veszélyesek, de a gyors szélsőik gondot okozhattak volna. Ahogy múlt az idő, egyre kapkodó lett a játék. Több pontatlan átadás volt hazai részről. A közönség Kalmár Feri beállítást követelte, amit meg is tett Szabó István edző. Sajnos ő sem tudott ezúttal a kapuba találni. Egy-két ígéretes ziccer kimaradt Puskás, és Kardos révén. A vendégek mindent megtettek annak érdekében, hogy az időt is húzzák. Végül bejött a számításuk és nem született több gól. Ez pedig azt jelentette, hogy a Tiszakécske nem az első helyen áll a tabellán, hanem a harmadikon. Megelőzi őt a Pécs és a Dunaújváros is. A bajnokságnak azonban nincs még vége, lehet még javítani a játékon és a helyezésen is.

Duna Aszfalt Tiszakécske VSE–Iváncsa KSE 1–2 (1–2)

Tiszakécske, 500 néző. Vezette: Jakab (kovács G., Gordos)

Duna Aszfalt Tiszakécske VSE: Helesfay – Oláh (Benkó), Juhász (Mihály), Tölgyesi, Puskás, Polyák, Pintér, Kardos, Markó, Ludánszki, Kocsis (Kalmár). Edző: Szabó István

Iváncsa KSE: Dániel – Balogh B. (Balogh L.), Kertai, Kónya, Hauser, Imrik, Varga (Fazekas), Fekecs, Aradi, Folmer (Majláth), Pribék. Edző: Domján Attila

Gól: Markó 9., ill. Imrik 18., Aradi 30. Sárga lap: Juhász, Puskás, Ludánszki, Kocsis, Benkó, ill. Balogh L., Folmer, Majláth