2. |
  3. 15 °C
  4. |

A tiszaalpáriak nyerték a rangadót

Örök rangadó. Ezt a kifejezést is lehet használni a Nyárlőrinc-Tiszaalpár megyei II. osztályú labdarúgó találkozóra. A két csapat ugyanis mindig éles küzdelmet folytat egymással, és a szurkolók is keményen hallatják a hangjukat, mind két oldalon, egy-egy bírói értékelés után. Így volt ez a mostani rangadón is.

A találkozó előtt a vendégek álltak jobban a tabellán, mert a harmadik helyet foglalták el. Egy esetleges győzelmükkel, és a Kunszállás botlásával feljuthattak a dobogó második fokára. A mérkőzés után fel is jutottak, mivel a Kunszállás döntetlent játszott a Hírös-ÉP csapatával.) A dolog pikantériája, hogy a hazaiak az előző fordulóban a második helyen tanyázó Kunszállást verték idegenben 1:2-re. Éppen ezért bármilyen eredmény születhetett volna a mérkőzésen, e mint tudjuk, csak egy születhet. A tiszaalpáriak kezdtek jobban. Sokpasszos játékkal próbálták zavarba hozni ellenfelüket, ami sikerült is, mert a 20. percben egy szép egyéni akció végén Gaál Márk a jobb oldalról talált a kapuba 0:1. Sajnálatos módon kemény belemenések is tarkították a találkozót, aminek következtében először Nagy-Gál Róbertet, az első félidőben, le kellett cserélni. Farkas Norbert is erős rúgást kapott a lábára, de a szünet jót tett neki, és folytatni tudta a játékot. László Zsolt már nem volt ilyen szerencsés, neki is, sérülés miatt hamarabb fejeződött be a találkozó, a második játékrészben. Az első félidőben történt még egy említésre méltó esemény, Nyúl Norbertet, második sárga lap után, a 38. percben, kiállította a játékvezető. A tíz főre fogyatkozott hazai csapat azonban nem úgy reagált a kevesebb létszámra, mint ahogyan az elvárható lett volna. Nem álltak be védekezni, sőt támadásokat vezettek. A második félidőben pedig teljesen átvették a játékirányítását, és ellenfelük fölé nőttek. Helyzeteket dolgoztak ki, de a befejezéssel hadilábon álltak, vagy Verebélyi kapus állta az útjukat, aki remek formáról tett tanúbizonyságot. Nem sokkal a mérkőzés lefújása előtt a tiszaalpári Szabó Gábor is megkapta második sárga lapját, majd utána a pirosat. Ekkor már kevés volt az idő arra, hogy a nyárlőrinci csapat egyenlíteni tudjon, így maradt, az első félidőben kialakított eredmény 0:1.