2. |
  3. 10 °C
  4. |

Megszorongatta Tiszaalpár a Tiszakécskét

A Bács-Kiskun megyei férfi kézilabda bajnokságban a Tiszaalapár csapata a Tiszakécskét fogadta. Izgalmas, változatos mérkőzésen végül a kécskeik győztek, 22:26-ra, de sokáig az alpáriak vezettek.

A tiszaalpáriak, nem megfelelő csarnok hiánya miatt, a hazai mérkőzéseiket a tiszakécskei református iskola tornacsarnokában játsszák. Korábban a tiszakécskeiknek is ez volt a hazai pálya, de mióta felépült az új sportcsarnok, ott játsszák a mérkőzéseiket. Ennek ellenére természetesen többen biztatták a Kécskét, mint az Alpárt. A „vendégek” kezdték jobban a játékot, ők szerezték az első gólokat. Egy kettős emberelőny miatt azonban két góllal elhúztak a „hazaiak”, és a félidőre négygólos előnyt, 13:9 szereztek. A tiszaalpáriak kimondottan jól játszottak. A szünetben rendezték soraikat a tiszakécskeiek, és a második játékrészben hamar egalizálták az eredményt. Ekkor azonban még a lelkes alpáriak vezetést tudtak szerezni, és egészen a mérkőzés utolsó öt percéig tudták tartani magukat. Ezt követően kettős emberhátrányba kerültek, amit kihasználtak a kécskeiek, sőt újabb alpári kiállítás következett. Ez pedig már akkora előny volt, amit nem tudtak ledolgozni. Az eredmény 22:26 lett.