2. |
  3. 10 °C
  4. |

Fél tucat gólt lőtt Lakitelek az Izsáknak

A hétvégén, a 14. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság. A Lakitelek az Izsákot fogadta, a mérkőzésen nyolc gól esett.

A hazai szurkolók kíváncsian várták a mérkőzést, egy részt, mert hónapok óta nem látták kedvenc csapatukat, más részt kíváncsiak voltak arra, milyen teljesítményt tudnak nyújtani a fiúk a téli szünet után. Az izsákiak a Lakitelek egy fajta mumusnak is számítanak, mert az utóbbi időben nem igazán sikerült őket legyőzniük. A gólok gyártását a hazaiak kezdték, Huber szabadrúgása után 1:0 lett az eredmény. Erre azonban hamar válaszolt az Izsák, Teklovics találatával 1:1. Az első félidő hosszabbításában Harabula juttatta előnyhöz a hazaiakat 2:1. A második játékrészben Varga Ottó nagy hibája után tizenegyest rúghatott az Izsák, és Baráté nem hibázott 2:2. A hazaiak újabb gólját Huber jegyezte tizenegyesből 3:2, majd Győri növelte a lakitelekiek előnyét 4:2. Ezután már tíz emberrel játszottak a vendégek, mert kihasználták csere lehetőségüket és az egyik játékosuk megsérült. A találkozó hajrájában még Seres 5:2, és Tombácz 6:2 volt eredményes.

Lakitelek–Izsák 6:2 (2:1)

Lakitelek, 130 néző. Vezette: Kaszala (Borbényi, Váczi)

Lakitelek: Varga O. – Kovács M., Seres, Sáfár (Tombácz), Győri, Erős (Kovács M.), Subicz, Huber, Illés (Tamásy K.), Kasza (Kovács L.), Harabula (Burka). Játékos-edző: Seres Zsolt

Izsák: Varga T. – Petrányi, Mihály, Teklovics, Utasi, Baráté, Gréczi, Csordás, Marcsó (Tompai), Csomor (Vig), Kovács Z. Edző: Ungár Pál

Gólszerző: Huber 30., 69., Harabula 47., Győri 72., Seres 83., Tombácz 86., ill. Teklovics 43., Baráté 52. Ifjúsági eredmény: 6:2