2. |
  3. 18 °C
  4. |

Hosszabbításban lőtt góllal nyert a Tiszakécske

A Merkantil Bank Liga NB. II-es labdarúgó bajnokság 28. fordulójában Szentlőrincre látogatott a Tiszakécskei LC.

A vendégek jó sorozatot tudhatnak maguk mögött az eddig lejátszott idei mérkőzéseken, mert négy győzelmet arattak, egy döntetlen játszottak, két alkalommal pedig vereséget szenvedtek. A szombaton délután az elutazás előtt bizakodóak voltak a játékosok, és azt ígérték, mindent megtesznek annak érdekében, hogy begyűjtsék a három pontot. A szentlőrinciek kezdő csapatában helyet kapott ifj. Török László, aki az egykori tiszakécskei gólvágó fia. Heves támadásokkal kezdtek a hazaiak, aminek következtében a 14. percben Holczernek kellett bravúrral hárítani. Négy perccel később a másik oldalon Gyurjánt buktatták a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Beliczky a balra vetődő Prokop mellett a jobb alsó sarokba lőtte 0:1. Fél óra elteltével Simon Márk becsúszva továbbította a labdát a szentlőrinci kapu felé, de Tamás László a gólvonalról tisztázni tudott. A második félidő elején Beliczky előtt adódott nagy helyzet, de csak az oldalhálót találta el. Az 57. percben szintén a tiszakécskei csatárnak a lövését kellett hárítani a szentlőrinci hálóőrnek. A másik oldalon Török László lövését védte Holczer. A 79. percben egyenlítettek a hazaiak. Szabó Máté 25 méterről hatalmas bombát eresztett meg a jobb alsó sarokba 1:1. A 92. percben járt már az óra mutatója, amikor bal oldali beadás után Kiprich közelről a hólóba pofozta a labdát 1:2.

– Jól kezdtük a mérkőzést, időben megszereztük a vezetést, utána viszont nagyon támadott a Szentlőrinc. Le is nyomtak bennünket és átlövésből kiegyenlítettek. Nem adtuk fel, mentünk a győzelemért, ami szerencsére összejött. Farkas Norbi Kalmárhoz passzolt, aki belőtte a labdát a tizenhatoson belülre. Többen is érkeztek a lepattanó labdára, Kiprich volt a legfürgébb és beütötte a kapuba. Az volt a célunk, hogy pontot, pontokat szerezzünk, örülök, hogy sikerült újra nyernünk, nyilatkozta a mérkőzés után Visinka Ede vezetőedző.

Szentlőrinc–Tiszakécskei LC 1:2 (0:1)

Szentlőrinc, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt).

Szentlőrinc: Prokop – Farkas M., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Török L., Biben (Németh B., a szünetben) – Harsányi (Rétyi, 69.), Jancsó (Törőcsik, 86.), Szabó M. – Grumics (Drljo, 69.). Vezetőedző: Marián Sluka

Tiszakécske: Holczer – Uzoma (Farkas N., a szünetben), Csáki, Máté Zs. – Erdei C., Simon M. (Kiprich, 50.), Kosznovszky (Benke, 50.), Marsa (Pongrácz, 69), Balázs B. – Gyurján, Beliczky (Kalmár F., 82.). Vezetőedző: Visinka Ede

Gólszerző: Szabó M. (79.), illetve Beliczky (18. – 11-esből), Kiprich D. (90+2.)