Ünnepi megemlékezést szerveztek az 1956-os tiszakécskei sortűz áldozataiért, amelyen beszédet mondott a térség országgyűlési képviselője is.
1956 október 27-én Tiszakécskén egy békés tüntetés kezdődött az országos események hatására. Matúz Dezső és Orosz Zoltán szónokoltak a több száz fős tömeg előtt, majd egy vadászrepülőgépből tüzet nyitottak a fegyvertelen emberekre. A sortűzben 17-en meghaltak, és 110-en megsebesültek. Gyurkó Lajos vezérőrnagy adta a parancsot a pilótának a támadásra. Azóta már hatvannyolc év telt el, ám a tragédia emléke ma is él Tiszakécskén, a Szent Imre téren tartották meg a megemlékezést, melyen több százan megjelentek.
Az ünnepségen a Tiszakécskei Móricz Zsigmond Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai és tanárai adtak műsort, melyben hangosan szólt az „Éljen a Haza, Ruszkik Haza!” felkiáltás. Tizenhárom helyi szervezet és közösség helyezett el koszorút az áldozatok emlékére. A szabadságharc hőseiért a katolikus templomban szentmisét tartottak a megemlékezés zárásaként.
Dr. Szeberényi Gyula Tamás országgyűlési képviselő beszédében elgondolkodott azon, vajon felesleges volt-e az 1956-os Forradalom és Szabadságharc, és hogy a kétezer halott és a több százezer érintett áldozat hiábavaló volt-e. Válasza az volt, amennyiben tovább visszük ’56 örökségét, akkor az áldozatok nem voltak hiábavalóak. Fideszes párttársa Orbán Balázs, közel egy hónapja másként fogalmazott, amikor arról beszélt, hogy ma már nem sodornák védekező háborúba az országot, ahogy jelenleg Ukrajna teszi. Később Orbán Balázs azt nyilatkozta, hogy pontatlanul és félreérthetően fogalmazott.