A hulladék nem szemét címmel hirdetett környezetvédelmi pályázatot a Tiszakécske Városért Közalapítvány. A pályázaton a város területén található oktatási intézmények diákjai vehettek részt.
Mit jelent számodra a környezettudatosság? A természete védelmét? A hulladék elkülönített, szelektív gyűjtését? A tiszta várost, vagy esetleg mást? Ezeket a kérdéseket tette fel az alapítvány, és ezekre kellett válaszolni, de nem szóban, vagy írásban, hanem tetszőleges technikával készített művekkel, mint például rajzzal, makettel, vagy akár videóval. Az elkészített műveket kiállításon tekinthették meg az érdeklődők.
Az alapítványnak a pályázat kiírásával az volt a célja, hogy ösztönözzék a fiatalokat a környezettudatos szempontok érvényesülésére és a zöld gondolkodásmód elterjedésére. A környezetünk védelmének szellemiségét számos módon lehet átadni a gyermekeknek. Az egyik – és a jövőbe tekintve talán a legfontosabb – módja, hogy az oktatási, nevelési intézményekben is felhívják a figyelmet, a környezetvédelem fontosságára. Ezzel hozzá lehet járulni a gyermekek egészséges életmódjának megalapozásához is. A pályázattal olyan alkotni vágyó és kreatív gyerekeknek kívántak teret adni, akik készek arra, hogy megmutassák mit jelent számukra a környezettudatosság.
A pályaművek bírálata során figyelembe vették a felhasznált alapanyagok, technikák környezettudatos használatát. Az elbírálás szempontjait az ötletesség, a minél egyedibb szemlélet és ábrázolásmód adták. Az eredményhirdetés előtt Petrik András alpolgármester beszélt a Tiszakécske Városért Közalapítványról.
Összesen harminchárom pályamű érkezett, de minden alkotó kapott emléklapot és ajándékot. Az első, második, harmadik helyezéseket megosztva kapták a gyerekek. Az elsőért harminc, a másodikért húsz, a harmadik helyezésért pedig tíz ezer forint jutalom is járt. A díjakat Vizsnyei Györgyné az alapítvány titkára és Kozák Zoltán az Arany János Művelődési Központ munkatársa adta át.
Első helyezésben részesült Fehér Emília, a Templom téri óvoda Pillangó csoportja, Pál Janka Róza és Rózsa Hanna Izabella. Második helyen végzett: Berta Hanna, Rózsa Luca, Subicz Lea és Urbán Alexandra. Harmadik lett: Zombori Csilla, a Tiszabögi óvoda Katica és Süni csoportja és Steinhausz Jónás Dániel. Különdíjat kapott, Jóljárt Julianna.