back to top
2025. április 8., kedd

heti érdekes

Friss cikkek  

Új képviselőt választottak Tiszakécskén

Ma önkormányzati időközi választást tartottak Tiszakécskén, ahol a 2. számú választókörzet lakói dönthettek arról, ki legyen az új egyéni önkormányzati képviselőjük. A választást Petrik András halála miatt kellett megtartani. Két jelölt közül fölényes többséggel Dr. Babák Ferenc, a Fidesz jelöltje szerezte meg a 2029-ig tartó mandátumot.

Választási eredmény:

  • Babák Ferenc (Fidesz jelöltje): 343 szavazat (73,92%)
  • Bolla Zoltán (2RK jelöltje):121 szavazat (26,08%)
  • 9 érvénytelen

1235 fő volt jogosult választani, ebből 473-an el is mentek, ami 38,29 %-os részvételi arányt jelent. 2024 júniusában 75,54%-kal (494 szavazat) nyert Asztalos Mariannával szemben Petrik András 55,63%-os részvételi arány mellett.

Az előző időközi választáshoz képest 155 emberrel többen szavaztak Dr. Babák Ferencre, így magabiztosan sikerült bejutnia a Képviselő-testületbe. Bolla Zoltán a Második Reformkor jelöltjeként elmondta a lapunknak, hogy köszöni a szavazatokat, gratulál ellenfelének és eredményes munkát szeretne kívánni! Frissen megválasztott képviselőt is megkerestük, hogy milyen érzések vannak benne azonban a cikkünk megírásáig nem válaszolt.

Kapcsolódó cikkek